Moje vánoční kouzlo

1. dubna 2010 v 23:33 | František
Vánoce.... Slůvko, které nás vrací do dětství.Nutí nás ke snění.Vybaví se nám při něm mnoho krásného.Nemám teď na mysli ty dnešní vánoce vyzdobených supermarketů.Nespojuji je s tlustým bělovlasým chlapíkem v červeném hopsafraku se saněmi a s párem sobů.
Naše vánoce jsou ty ježíškovské.Když jsme po štědrovečerní večeři šli všichni ke stromečku.Tatínek zapálil opravdové svíčky a prskavky na stromku a rozdával nám dárky ,které byly pečlivě zabalené a urovnané pod stromečkem. Na sekretáři stál papírový betlém s malým Ježíškem, třemi králi,ovečkami a dalšími postavičkami, které namaloval pan Mikoláš Aleš .Nad tím se vznášel papírový anděl a v ruce držel nápis Pokoj lidem dobré vůle a malou rozsvícenou žárovičku.Venku tiše poletoval sníh a doma bylo krásně teplo a útulno. Nepátral jsem po tom odkud jsou dárky.Bylo to vánoční kouzlo .Přinesl nám je Ježíšek.
Přešly roky a bylo také na mě podílet se na přípravě štědrého večera pro naše děti.Trošku jsem do toho přimíchal svojí profesi zvukaře ,nahrál jsem na kazetu zvukovou kulisu a štědrý večer se stal pro celou rodinu tajemným svátkem .Bylo to takhle: Večeřeli jsme v jídelně.Obývák měl prosklené dveře a ty byly na škvírku pootevřené.Skončila večeře a najednou vedle vrzly balkónové dveře.Bylo slyšet kroky v obýváku, pak žuchnutí balíčků na zem, šustění papíru.Dětem bylo 4 a 8 roků.Zářila jím očička, překvapením pomalu ani nedýchaly.Kdo to tam je? Pšššt, ať nevyplašíte Ježíška.Ozvalo se zacinkání zvonečku, vrzly dveře a bylo slyšet odlet tryskového letadla.Přes skleněné dveře jsme uviděli, že se rozsvítila světélka na stromečku a odněkud se tichounce linula Malá noční hudba.Pak jsme vstali od stolu a šli celá rodina ke stromečku pod kterým byly pečlivě zabalené dárečky.
To bylo moje vánoční kouzlo.Děti se na něj každý rok těšily.Tak jsem ho postupně vylepšoval . Jednou přijel Ježíšek s náklaďákem , jindy na motorce nebo na saních s rolničkami koní .
Zacinkal na zvoneček a popřál nám " Veselé vánoce !"
Děti se nikdy neptaly jak je to možné, kdo nám to tam o štědrém večeru v obýváku chodí?
Bylo to vánoční kouzlo, velice sugestivní kouzlo . Byl to Ježíšek.

DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ:
Po mnoha letech se mi dcera svěřila, že se ještě v 6.třídě dohadovala s holkama , že k nám určitě na vánoce někdo chodí dávat dárky pod stromeček protože ho tam slyšíme.
Našim známým se stalo že jejich tatínek natáhl z jídelny ke stromečku nit ke zvonečku.Po večeři nenápadně zatahal, zacinkal, všichni vyběhli  ke stromečku ,ale nevšimli si toho provázku.A tak se jim stromeček skácel na podlahu
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 d-jet emerson d-jet emerson | 8. května 2010 v 23:25 | Reagovat

dobrá sranda,a proč to píšeš zrovna 1.dubna? :-D

2 Jana Jana | 15. října 2010 v 0:13 | Reagovat

[1]:
Protože to není o srandě,ale o něčem úplně jiným.
A to se v člověku,který to ví, umí probouzet v kteroukoli roční dobu :-)

3 Dawson Dawson | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 22:19 | Reagovat

Asi takhle nějak bych to pojal :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama