Jak jsem byl kouzelníkem

16. prosince 2010 v 0:29 | František |  Z mého života
Byl jsem kouzelníkem dávno před Harry Pottrem.V téhle zimní době si na to vždycky vzpomenu.Ve škole jsme měli vánoční besídky.Já byl dítko zvídavé a tak jsem si nacvičil několik kouzelnických triků pro pobavení spolužáků a rodičů.Měl jsem i frak s tajnými kapsami a skládací klobouk- cilindr.Na pár magických kouzel si pamatuji stále.Vzal jsem čistý bílý papír, posypal ho barevnou křídou a na papíře se objevil nápis VÁNOCE.Pak se mi v puse objevilo vajíčko ,byl to vlasně míček ,hodil jsem ho do klobouku,ale objevil se další a další, dohromady pět míčků. Musel jsem si dávat pozor na děti, které stály vzadu na jevišti, aby moje triky neprokoukly.A tak třeba propadla velká hrací kostka kovovým tácem do klobouku ale tam nebyla.Nebo jsem vzal prázdný džbánek, nalil do něj ze sklenice vodu a zpátky jsem naléval červené víno ,když jsem to opakoval, byla z toho zase voda.Přestřihnul jsem provaz ,ale ten byl vzápětí zase celý.No na Copperfielda jsem neměl,ale bylo mi dvanáct a do kouzelnické školy v Bradavicích jsem nechodil.Kamarádi byli z mého kouzlení nadšeni.Dokonce žadonili ,"Řekni nám jak to děláš?" .
Odpověď byla jednoduchá. Prostě kouzlím.
Po letech dělala dcera narozeninové párty pro děti na zahradě.A jestli bych nemohl předvést pár triků.Že napíše do pozvánky "Možná příjde i kouzelník Čáryprsk".
Přibral jsem si malého Honzíka ,jako kouzelníkova učně.Na párty bylo tak 15 dětí ze školy a od sousedů.Začali jsme stříháním provazu.Honzík měl z prádelní šňůry dva kusy,já měl šňůru celou. Naléval jsem vodu ze džbánku do papírového kornoutu a nic mi nevyteklo,voda zmizela.Honzík se celý polil. Ale na sedmiletého kluka to bral všechno velice vážně a nezkazil legraci, kterou z toho měli ostatní.Další bylo stříhání novin,z těch se udělá papírová koule ta se rozbalí a noviny jsou opět celé. Honzík z toho měl pořád cáry papírů.
Ale na závěr přišel trik ,velké kouzlo, které ovládáme jenom my dva s Honzíkem a potom možná David Capperfield v Americe.Děti jsme posadili na židle proti našemu domu a vysvětlili jim , ať si v duchu představí, že tam dům není.A za chvilku, že celý dům zmizí a nebudou nic vidět.
Chvilku jsme je napínali ,předříkávali jsme s Honzíkem naučenou zaklínací formuli .
Čáááry mááry prsk !!! A PAK TO PŘIŠLO!!
Zezadu jsme na nic netušící diváky přetáhli plachtu.Kouzlo se podařilo .NIC NEVIDĚLI.

PS: Kouzelnou zimu, kouzelné vánoce a kouzelný Nový rok Vám všem !
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 lanula83 lanula83 | Web | 16. prosince 2010 v 20:50 | Reagovat

Perfektní!!! Musím uznat, že některá kouzla by mi určitě také vrtala hlavou. Mile jsi mne pobavil, do této nálady opravdu jako stvořené :-) .

2 František František | Web | 17. prosince 2010 v 20:31 | Reagovat

[1]:děkuji,přispěla k tomu ta kouzelná zimní nálada.Vločky se snáší k zemi jako drobná peříčka....a potom to na lopatě váží metrák :-)  :-)

3 Vlasta Kadlecová Vlasta Kadlecová | 19. prosince 2010 v 0:33 | Reagovat

Kouzlit si tě pamatuju a uměl jsi to dobře a my jen čubrňákovali. Pamatuješ? Jednou jsem přinesla do třídy knihu kouzel a ukázala jsem ti ji. Tehdy nebyl v obchodech takový výběr knih jako dnes. Chtěl jsi tu knihu po mě, ale nemohla jsem ti ji dát, byla brášky. Ani nevím, jestli sis tehdy nějaká kouzla a triky z ní opsal. Ale ty sis poradil i tak, kouzlil jsi krásně a nám se tajil dech. :-)  :-D

4 František František | Web | 25. prosince 2010 v 9:38 | Reagovat

[3]: děkuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama