Psí život

Image našeho psa

10. června 2018 v 19:30 | František
Byli jsme v létě v Telči.Jihočeské městečko s krásnou,svéráznou architekturou na malebném náměstí.Městská památková rezervace pod ochranou UNESCO.

Kousek od nás zastavil autobus plný Japonců.A všichni se hrnuli k nám. Podloubí domů a jejich barevné štíty je v tu chvíli nezajímaly.Fotili a natáčeli si našeho psa ze všech stran.Ti odvážnější si k němu klekli,hladili ho.Jiní chtěli fotku jak ho vedou na vodítku.

Oni totiž Japonci potkali v Čechách svého krajana.
Náš Riči je TOSA INU- Japonská doga. Pes samurajů.

Psí vstávání

8. dubna 2011 v 22:25 | František

Naučil se mě každé ráno vzbudit.Ani si nemusím nastavovat budík.V sedm hodin se objeví za dveřmi ložnice a začne se tam ozývat a štrachat .Když jsou dveře pootevřené ,vleze dovnitř a jde k mé posteli ,sedne si a kouká na mě.Nemusí se mnou cloumat ,strkat do mě nebo volat vstávej je sedm.Prostě sedí,kouká a já se vzbudím.Tak to bylo i v neděli ráno. Před tím jsme byli v hospůdce na bowlingu , něco popili a pozdě v noci se vrátili domů.Říkal jsem si bude neděle, tak si pospím. Ale nebylo to tak.
"Riči co tady děláš!" , mžoural jsem na něj z postele rozespalýma očima.Na budíku bylo teprve šest hodin.Nedal se vyhodit a kňoural ,že chce jít ven.Oblékl jsem se vzal vodítko a šli jsme na ranní procházku.V půl sedmé jsme byli zpátky.Pustil jsem si televizi a nevěřím svým očím, tam jim hodiny ukazují půl osmé.Co to je? Aha přechod na letní čas. Nějak mi to včera v hospůdce uteklo.Nastavil jsem čas o hodinu dopředu.A v tom mi to došlo.Náš pes mne vzbudil tak jak to bylo normálně zaběhnuté. V sedm hodin.Jak na to přišel to mi neřekne.Ale hodiny si ve své hlavě srovnal velice rychle.Jó to psí vstávání!
 
 

Reklama